thekid2022
thekid2022 thekid2022
  • 12-01-2017
  • Mathematics
contestada

Mrs. Epps buys 500 bags of balloons for the high school prom for $250. What is the cost per bag?

Relax

Respuesta :

mikebrandon
mikebrandon mikebrandon
  • 12-01-2017
$0.50 per bag of balloons
Answer Link
takerra4pack takerra4pack
  • 12-01-2017
0.50 per bag of balloons 
Answer Link

Otras preguntas

a stray dog ate 12 pf your muffins.that was 3/10 pf all of them.with how many did you start
What is 1,632 in word form?
What do I do to simplify 77/84 ?
what is v/8=2 solution
what is -15x=0 solution
How many inches equals one half of a mile
Round 3.047 to the nearest 100th
a meter is one thousandth of a kilometer. write an equation to show the relationship between 962 meters and 0.962 kilometers.
find the perimeter and diagonal of a square whose area is equal to the area of a rectangle whose length is 9m and breadth is 4m
Factor and solve the equation