Porciabeauty9009 Porciabeauty9009
  • 15-12-2021
  • Mathematics
contestada

A grocery store sells 8 bags of dog treats for $28. What's the cost per bag?

Relax

Respuesta :

BrandonRox BrandonRox
  • 15-12-2021
The cost of each bag would be 3.8
Answer Link
jehanabdallah75 jehanabdallah75
  • 15-12-2021
Divide 28/8=$3.5 per bag
Answer Link

Otras preguntas

For some religions called——— , there is only———god
Find the discounted price of the teddy bear which has a regular price of $450.SALENT!20% off​
________ requirements are courses that build knowledge and skills in a specific field. OA. Specialization O B. Major OC. Elective O D. General studies SUBMIT
What is the area of a rectangle that is 2/5 cm wide and 1/2 cm long? In mixed number
Lennie is best described as A. Sensitive B. Intelligent C. Playful and innocent
A strand of DNA has the sequence GATTACA. What will be the sequence of the complementary strand of DNA?
you will perform a skit on going shopping for clothes. One person will be the sales person, the other 2 the clients. You need five sentences at least per person
A triangle has a base length of 12 inches and a height of 14 inches. From that information, answer the following: What is the area?
who says I came from Barbados with my master.In the crusible e
x +1 = -5 Graphing linear