Seudónimo Seudónimo
  • 12-01-2017
  • Mathematics
contestada

Write each rate as a unit rate. 5 notebooks for $6.50. 100 miles for 15 gallons. Please show work

Relax

Respuesta :

thea5
thea5 thea5
  • 12-01-2017
1 notebook for 1.3$ and 1 mile for .15 gallons 
Answer Link

Otras preguntas

Solve for t: 4n = 2(t-3)
To learn more about internship opportunities, you should contact companies' _____ departments? A. hiring B. human resources C. development D. accounting
witch of following organelles convert solar energy into glucose and oxygen
One day in January, the high temperature was −3.6∘ and the low temperature was −22.3∘ . What was the difference between the high and low temperatures that day?
Which inequality represents this sentence? Five plus four is less than ten plus two. 5+4 < 10+2 10+2 < 5+4 5+4 ≤ 10+2 5+4 > 10+2
need an answer thanks
When ironing clothes, the primary method of heat transfer is A) conduction. B) convection. C) insulation. D) radiation.
Answer for some points
The diagonals of square abcd intersect at e. if ae = 3x – 4 and bd = 10x – 48, find ac.
Which level of organization is shown in the image? -cell -tissue -organ -organ system