micaylabro
micaylabro micaylabro
  • 12-01-2017
  • Mathematics
contestada

Laticia bought a pack of pencils for school. There were 8 pencils in the pack sold for $3.68. How much did each pencil cost! (Show your work.)

Relax

Respuesta :

ved03 ved03
  • 12-01-2017
3.68/8=$0.46...........
Answer Link
jack116
jack116 jack116
  • 12-01-2017
3.68 divided by 8 pencils
Answer Link

Otras preguntas

if a rental company charges $24.95 plus 5 cents per mile what would the function rule be between the cost of the rental and the number of miles you drove
A 12 inch diameter pizza is cut into eight equal pieces what is the area of each piece
Marlene submitted her *blank* to three film production companies. Screenplay Script
Read the following sentences. The teacher’s jovial manner instantly put the fearful new students at ease. Before long, many of them were actively participating
which sentence is punctuated correctly? My father loved talking about history,
Who would elect the president
I need three main themes for the book "things fall apart" by chinua achebe
To warm up before a run, Lucas walks for five minutes. Which of these accurately evaluates his choice of warm-up activity?
please help me with question 1!
Three equivalent ratios to 10/12 simplistic form