28antm30 28antm30
  • 13-12-2021
  • Mathematics
contestada

The cost of 5 scarves is $33.75. What is the unit price?

Relax

Respuesta :

jen4755 jen4755
  • 13-12-2021

Answer:

$6.75

Step-by-step explanation:

Divide 33.75 by 5, they are $6.75 each

Answer Link

Otras preguntas

True or false? When prices increase supply decreases.
which has the strongest pleiotropic effects in gene regulatory networks? group of answer choices mutations that occur in kernals mutations that occur in i/o swi
A $40 phone case is taxed with an 8% sales tax. How much tax will be paid?
Soulimane is talking about his life since he left Sénégal. Write complete sentences with the elements provided. Use the cues and the context to determine whethe
a^-1 = ? A. -a B.√ a C. 1/a
how were pharaohs different then USA presidents
help with this math identifying coordinates pls someone help​
Anyone please help me this all and have solutions​
The excerpt is taken from Patrick Henry's famous "Give me liberty or give me death" speech to the Second Virginia Convention in 1775. Which sentence suggests th
Write a mathematical sentence that expresses the information given below. Use g as your variable name. If necessary: type = to mean 2. The number of gallons of