Relax

Respuesta :

okiwix

Answer:

$40.00

Step-by-step explanation:

to find the cost multiply the cost per unit by the number of units: 10/6 x 24 = 40

40 dollars

10/6= 1.666666666666667
Multiply 1.666666666666667 by 24 you get 40