keyshawnbriggs23 keyshawnbriggs23
  • 14-10-2021
  • Mathematics
contestada

Soup ordinarily priced at 2 cans for 33 cents may be purchased in lots of one dozen for 1.74 .what is the savings per can when it is purchased in this way ?

Relax

Respuesta :

guest6823
guest6823 guest6823
  • 14-10-2021
Saving per can is .02 cents.
Answer Link

Otras preguntas

What is multiplication properties. Example a number line that goes from 0-27. Using numbers 6,7,8 and 9.
When and Where did the Renaissance take place?
Steve has 120 feet of fence to make a rectangular kennel for his dogs. He will use his house as one side. Write an algebraic expression for the kennel's length.
What does como se dice mean?
why is 1/6 greater than 1/8 but less than 1/3
A salesperson ratio of successful signups to the number of people called is .125.  This month, the salesperson has 25 signups.  How many people did the salesper
What is 9/20 as a decimal and percent?
Steve has 120 feet of fence to make a rectangular kennel for his dogs. He will use his house as one side. Write an algebraic expression for the kennel's length.
Give examples of how environmental condition affected three early culture North America.
How are hot spots used to track plate motion