daysidelgadosalguero daysidelgadosalguero
  • 13-10-2021
  • Mathematics
contestada

zasha spent $6 on packages of gum. How many more packages of gum that cost $1.20 each can she buy if she has a $20 bill? in a equition

Relax

Respuesta :

daisy29847
daisy29847 daisy29847
  • 13-10-2021

Answer:

17. (20.4)

Step-by-step explanation:

x times 1.20=20

x is how many packages

Answer Link

Otras preguntas

please help!! i have no idea how to do this
A school did a survey among 100 students to find their sports preferences. The students were asked about their preferences for soccer or volleyball. Out of the
Find the area of the trapezoid Top=7, bottom=11, height=? Right slanted side=5
what is the simplified form of x+5/3x+4 + x+4/x+3
what is half of 90006 divided by 6
Staffing is the process of what?A.Managing the employees in the organizationB.Hiring employees that meet the company's needs​
Why was the agricultural “revolution” important?
In a five-act structure, which part denotes that the story is moving closer to the end? A. resolution B. rising action C. falling action D. climax
You arrive back in the united states after having visited a foreign country located on another continent. the customs agent stops the person in front of you and
What’s the answer? Fjdidjfkffkdkdkfoofkfkfkfmfnfnfkgkgkgkgj