Bill buys 3 slices of plain pizza and 2 slices of
pineapple pizza for $11. Ted buys 1 slice of plain
pizza and 4 slices of pineapple pizza for $12. How
much is each slice?

Relax

Respuesta :

Answer:

Pineapple is $2.50 each, and plain is $2 each.

Step-by-step explanation:

Brainliest please :)