moisesc8884 moisesc8884
  • 13-09-2021
  • Mathematics
contestada

Anyeny bought 34 pound of organic raspberries for $6. What is the cost of 115 pounds of raspberries?

Relax

Respuesta :

somewhat9285
somewhat9285 somewhat9285
  • 13-09-2021

34 × 6$ = 204

the costs of the 115 pounds of raspberries is 204

Answer Link

Otras preguntas

solve using the method of elimination and determine if the system has 1 solution, no solutions, or infinite solutions -7x+2y=-19 6x+8y=26 Show All work
In a game of pool, the cue ball moves at a speed of 2 m/s toward the eight ball. When the cue ball hits the eight ball, the cue ball bounces off with a speed of
PLS ANSWER AS SOON AS POSSIBLE
what makes crops a direct value from an ecosystem
this work is due on monday lol im colse to being done
I Suck at math so much
help please!! THANK YOU!
Write as a polynomial and simplify. the sum of polynomial x³+7x²+8 and the product of the polynomials x²-6x+4 and x-1
how to do this equation x-2y=12 and y=3x+14
what are the nine types of angels in galaxies?​