angie14salazar angie14salazar
  • 11-09-2021
  • Mathematics
contestada

4 tons of sawdust cost $3,120.00. What is the price per pound?

Relax

Respuesta :

edwing0910
edwing0910 edwing0910
  • 11-09-2021
0.39 dollars per pound
Answer Link

Otras preguntas

ions containing oxygen are colourless, is this true?
Which of the following is NOT considered a potential cause of extinction? (A) introduction of a new predator (B) introduction of a new parasite (C) introduction
How do you describe a way to check the correctness of a division answer that has no remainder
Describe all lab equipment which would be required if you wanted to heat a chemical to 1500ºC. Can your explain in detail?
what is the war industries board?
I need help factoring  quadratic equation10x^2+31x+24
A water balloon was dropped from a high window and struck its target 1.1 seconds later. If the balloon left the person's hand at -5.0 m/sec, what was its veloci
What number should be added to the expression x^2 + 14x to change it into a perfect square trinomial? Can you help me with this?
Tamara is reviewing recent orders at her deli to determine which meats she should order. She found that of 1,000 orders, 450 customers ordered turkey, 375 custo
What is water in the Arabic language called ??