choclovebird choclovebird
  • 15-12-2016
  • Mathematics
contestada

3 loaves of bread cost 3.87 how much will 2 loaves cost

Relax

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 15-12-2016
3.87 / 3 = 1.29 per loaf

for 2 loaves....
1.29 x 2 = $ 2.58
Answer Link

Otras preguntas

what is the definition of isotope
Please help with math question!
wat the answer is no I can pass the class​
What does FAST stand for when recognizing a stroke victim?
What is a major difference between applied and basic research specializations? Applied specializations are more likely to run studies to enhance understanding o
Which of the following sentences includes at least one proper noun? A. The puppies' paws were covered with mud. B. Doris was Laceys' daughter. C. The animals' c
Johnny is ""hammering"" the nail in with his toy hammer as his father is hammering the deck boards. Johnny's behavior is a clear example of: classical learning.
which of the following is the solution to the equation 16 equals 4x - 4​
A sprinter can run 319 feet in 11 seconds. Find the sprinter's unit rate of feet per second.
Cuál es la denotación y la connotación de Buitre?