alenand9igMonia alenand9igMonia
  • 15-12-2016
  • Mathematics
contestada

Twelve cookies cost $1.20. what is the cost per cookie?

Relax

Respuesta :

Jane80
Jane80 Jane80
  • 15-12-2016
$1.20÷12=$0.1
per cookie costs $0.1
Answer Link

Otras preguntas

pleaseeee helpppppppp
Which of the following human activities does NOT release carbon dioxide into the atmosphere? burning fossil fuels fishing deforestation driving if answer correc
$2000 at 9% for 1 year
The nominal interest rate is 6%. Expected inflation is 2%. Actual inflation is 1%. Calculate the ex-ante and ex-post real interest rates. Who benefits from lowe
If X and Y varies inversely, what would the value of X be? (-9,4) (x,-12)
What is the dewpoint if the dry bulb tempature is 18C and the relative humidity is 64% 1.14C 2.11C 3.9C 4.4c
hELLPPpPpPpPppppp its like not that hard but im having a mental block rn and i literally cant i know this isnt true but WHY pleasse explain why its wrong and sh
palm wine taste sour when left to stand for some time why?​
HELP PLZ 1- LES PHRASES AVEC «Si» Complétez chaque phrase avec la forme du verbe convenable : 1: Si je reçois mon passeport, je _ _ _ _ _ (partir) 2: Si ma gr
I need help lol answers A: 1 student B: 6 students C: 9 students D: 16 students