Andre101 Andre101
  • 14-12-2016
  • Mathematics
contestada

A lotion is made from an oil blend costing $1.50 per ounce and glycerin costing $1.00 per ounce. Four ounces of lotion costs $5.50.

Relax

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 14-12-2016
what is the question??
Answer Link

Otras preguntas

The probability of rolling a number cube and getting a 6
What would the speaker in Robert Frost's "Mending Wall" do if he could?   A. plant both
What is the value of y? 3y2 − 6 = 42 ±___
what's -2x-8y=12 in y intercept form
village in northeastern Poland scene of a major Russian defeat by German forces in August 1914
X=5-3Y X=2Y-10 Whats the answer
why is using the right diction is so important in the business world
what does it mean to make an amendment
Letusan gunung merapi pada tahun 2010 mengakibatkan perubahan ekosistem dilingkungan sektrnya. Perubahan keseimbangan pada peristiwa tersebut terjadi karena...
three of the following were 19th-century utopian socialists. Who was NOT ?