Seudónimo Seudónimo
  • 13-12-2016
  • Mathematics
contestada

If 1 tonne of corn costs $120 how much money will 770KG cost?

Relax

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 13-12-2016
1 tonne = 1000  kg
so 1000 kg costs $120
    770kg .................?

770 * 120 / 1000 = $92.4

answer: $92.4
Answer Link

Otras preguntas

Explain what role the Mongols played during the period of 600 CE to 1450 CE in terms of building a vast land empire, and discuss the most significant features o
C. Minh and Mikayla are selling wrapping paper for a school fund-raiser. Customers can buy either packages of folded paper or rolls of paper. Minh sold 6 rolls
What is an equation of the line that passes through the points (4, -1) and (-8, -7)?
Answer this please please
Write something about this picture(10 minute writing)
Bathing suits are on sale 80% off at Dillards. If I see a bathing suit marked down to $25, what was the original price of the bathing suit?
Find the slope of the line. Describe how one variable changes in relation to the other. A. 2/3; the amount of water increases by 2 gallons every 3 min B. -2/
Write a paragraph stating the difference between the position of Indian President and American President.(H.O.T.S)
4++++++++++++++++++++++++++++++++=4=
Question Is In The Picture