Allishenie3567
Allishenie3567 Allishenie3567
  • 15-07-2021
  • Mathematics
contestada

Can you answer this math homework? Please!

Can you answer this math homework Please class=
Relax

Respuesta :

xf6tftbcbv xf6tftbcbv
  • 15-07-2021
7.5x = 5.5x + 10

x = 5

so i’m guessing it’ll be 5 classes
substitute the 5 into x

the total monthly cost should be $37.5

please correct me if i’m wrong
Answer Link

Otras preguntas

How are hot spots used to track plate motion
Find the unit rate in feet per second 300 yards over 1 minute
How many times can 3 go into 8
A student who weighs 500 newtons climbed the stairs from the first floor to the third floor,15 meters above, in 20 seconds. How much work did she do
A toy company produces two kites whose shapes are geometrically similar. Find the length of the missing side of the smaller kite
Compare the element hydrogen with the alkali metal sodium
Why did the colonists call the acts intolerable
Compare the element hydrogen with the alkali metal sodium
the pet store sells bags of pet food. there are 4 bags of cat food. one sixth of the bags of food are bags of cat food. how many bags of pet food does the pet s
Deon has 4 yards of ribbon.  He needs 1/3 yard to make 1 bow.  How many bows can Deon make?