badavazqPurplemari badavazqPurplemari
  • 12-12-2016
  • Mathematics
contestada

Pablo is buying chips and salsa for a party and has a budget of no more than $36.Chips cost $3 per bag and a container of salsa costs $4

Relax

Respuesta :

jenarose891
jenarose891 jenarose891
  • 12-12-2016
he can buy 5 of each 
Answer Link

Otras preguntas

Need help with this math question
Which is not a problem associated with the increased use of nuclear energy? major hazards involved in nuclear waste disposal the possibility of a serious nuclea
A family travels, by plane, five hundred miles from their city to a beach town. Then they take a taxi from the airport to the hotel at the beach. When they ask
Myths often function as a connection to the
Oldest person to sign the declaration of independence
What allows the reader to infer that the daughters are unused to having control
How many times does 4 go into 89
HELP ME PLEASE I'M CRYING! PLEASE!
Use the quadratic formula to solve the equation. 2x^2-6x+1=0 Enter your answers, in simplified radical form, in the boxes. x=__or x=please send me image and ex
Nagrom the Dwarf Queen desires a tunnel through the mountain to connect her two wealthiest cities, Yram and Haras, which lie on either side. In an effort to det