tonyanncampbell4 tonyanncampbell4
  • 15-06-2021
  • Mathematics
contestada

at a market 8 mangoes and 6 pears cost $25.00 and 4 mangoes and 8 pears cost$30.00. what is the cost of one mangoes
​

Relax

Respuesta :

elitephenoix elitephenoix
  • 15-06-2021

Answer:

the answer is 4.00 Yw for the help

Answer Link

Otras preguntas

write each expression as the product of two factors   1x3+7x3=
Do 1/3 and 2/6 name the same part of one whole?
Find two supplementary angels such that the measure of the first angle is 38° less than three times the measure of the second
Mammals with a carnivorous diet include the a. rabbit, mouse, elephant, zebra, and monkey. b. bear, badger, fox, human, and rat. c. aardvark, whale, hyena, dog,
How to Simplify 243^1.2
explain the different ways plants, fungi, and animals obtain nutrients
What is 4.9186 round to the nearest tenth
Substiution method: y + 9 = 1/5x and 45 - 3y = -15x Please show work thank you very much.
“You can earn money by tutoring for $8 per hour and by walking dogs for $7.50 per hour. You have 15 h available to work. What is the greatest number of hours yo
How long was the French Revolution being planned? Were there leaders who did the organizing?