gnarlyfanofjelly gnarlyfanofjelly
  • 13-06-2021
  • Mathematics
contestada

The cost of 120 PSP is Dh 15000. Find the cost of one PSP

Relax

Respuesta :

reinhard10158
reinhard10158 reinhard10158
  • 13-06-2021

Answer:

125

Step-by-step explanation:

120 units cost 15000.

so, 1 unit is then the 120th part of the total costs.

price of 1 unit = 15000/120 = 1500/12 = 125

Answer Link

Otras preguntas

The purchase of supplies on account will result in • a debit to Supplies and a credit to Accounts Payable. O a debit to Accounts Payable and a credit to Supplie
(06 04 HC)As a fishery scientist, you notice that very few cod fish have been caught in the past year. You still see very young and larval cod fish in the water
Bari Jay, a gown manufacturer, received an order for prom dresses from China. Her cost is $25 a gown. If her markup based on selling price is 85%, what is the s
Using the line DE, name two line segments.
The Civilian Conservation Corps (CCC) provided relief to Americans by
How can failure lead to success/personal growthHow can failure lead to success/personal growth
Sinpost for part 2 chapter 8 of language of flowers
Baby Caden wants to arrange 5 blocks in a row. How many different arrangements can he make?
4tan(x)+6=3 What is the answer using factoring or the quadratic formula
Republican Party in 1953