jkanika239 jkanika239
  • 11-06-2021
  • Mathematics
contestada

If good pizza cheese cost $8.00 for 300g, write an equivalent rate for the cost of 100g.
I need some help figuring this out.

Relax

Respuesta :

jamietakash1
jamietakash1 jamietakash1
  • 11-06-2021

Answer:

$2.67

Step-by-step explanation:

8 / 3 = $2.67

Answer Link

Otras preguntas

what are some short term effects of earthquakes?
What is :(49^x)(7^x^2)=2401^2
how many legs do phytoplankton have
How does shadows change during the day
How could you narrow your topic about going to see a new movie? A) use categories to organize your ideas about the movie be) use cubing to gather details about
what is? 3.44 rounded to 1 decimal place12.09 1 decimal place18.39 1 decimal place44.347 1 decimal place82.383 1 decimal place49.2532 1 decimal place
What is 7/10 - 1/4 (fraction)
A circular logo is enlarged to fit the lid of a jar. The new diameter is 50 per cent larger than the original. By what percentage has the area of the logo incre
Create a newspaper article about visiting the great exhibition, London.Could anyone please give me some points that I could include.Thank you
Which sentence contains figurative language? 1.The Florida flowers were shy children who ducked their heads. 2.Vermont maple trees produce large amounts of syru