syniyahg
syniyahg syniyahg
  • 14-05-2021
  • Mathematics
contestada

Ana bought 324 gallons of milk last month at $3.30 per gallon and ​ 314 gallons of milk at $3.20 per gallon this month.

What was her total cost?

Relax

Respuesta :

camryn100104 camryn100104
  • 14-05-2021

Answer:

$2,074

Step-by-step explanation:

324 x 3.30 + 314 x 3.20= $2,074

Answer Link

Otras preguntas

(-6 - 3i)(5+6i) A. -48 - 51i B. -30 -18i C. -30 - 51i D. -12 - 51i
What is the answer to x-29=-x-9
12. Find A ∩ B if A = {4, 7, 10, 13, 17} and B = {3, 5, 7, 9}. Ø {7} {3, 4, 5, 7, 9, 10, 13, 17}
why traditional african marriage is an advantage for men only not woman
How do you factorise 3x + 33 ?
When something appears blue, it is absorbing all colors except __________. yellow red blue green orange?
Compleate the function table. Then write a rule for the function.
which of the following is the BEST example of a goal?
in art, what is overlapping? a. Joining several diagonal lines moving in different directions. b. Technique used to make a form appear to move back in space. c.
help !!! 50 points for the right answer!!!!