syniyahg
syniyahg syniyahg
  • 14-05-2021
  • Mathematics
contestada

Karl bought ​ 3 1/2 ​ gallons of milk that cost $2.70 per gallon.What was the total cost of the milk?

Relax

Respuesta :

gibsong23123
gibsong23123 gibsong23123
  • 16-05-2021

Answer:

The answer is 9.45

Step-by-step explanation:

2.7*3.5=9.45

Answer Link

Otras preguntas

What do poppies symbolise
What time is 2 1/2 hours before 1 a.m.
Which is bigger 17.5% or 1/6
Which of the following is 2 less than 4 more than half itself? A) 1 B) 2 C) 4 D) 8
Increase 120cm by 24%
Germany s hopes for a quick victory on the Western Front were ended at the A. first Battle of the Marne. B. Battle of Verdun. C. Battle of Tannenberg. D. Bat
What is the estimate of 7/12 + 5/6
Which of the following is not a use for a weather radar? a. forecasting weather b. locating precipitation c. determining type of precipitation d. measuring temp
what number is 25% of 35% of 400
How is an organelle like a tiny organ?