abbielife78 abbielife78
  • 14-05-2021
  • Mathematics
contestada

8 1/2 pounds cost $34 ____ per pound

Relax

Respuesta :

arbarrett47
arbarrett47 arbarrett47
  • 14-05-2021

Answer:

$4 per pound

Step-by-step explanation:

34/8.5(or 8 1/2) is equal to 4.

Answer Link

Otras preguntas

Explain to Cheri the importance of attending the scheduled interview.
2. Describe the connotation of the following words that are used in the above poem "I Wandered Lonely As a Cloud": example: crowd The word "crowd" has the feeli
-y² + z; use y=-2 and z=5​
Which of the following sentences uses a hyphenated adjective correctly? The candy store is famous for its chocolate-covered potato chips. The candy store is f
Let A = {1, 2, 3, 4} and R be a relation on A such that {(x, y)|y − x 2 + 2x ≤ 0}. Describe R by complete listing method and find its domain and range.
Find the length of AB. A(-5, 4), B(7, -5)
-y² + z; use y=-2 and z=5​
How many years make up a decade? a 10 b 50 c 100 d 1,000
Solve each of the following equations 3x-7=4-8x
GIVING BRAINLIEST! can anyone answer?