aeherrera110708 aeherrera110708
  • 12-05-2021
  • Mathematics
contestada

Kelly purchased 9 planters for a total of $63. She wants purchase another 20 planters at the same unit price.
How much will 20 planters cost?

Relax

Respuesta :

kbnqms2vh kbnqms2vh
  • 12-05-2021
Answer

140 :D

Explanation
Answer Link
dnieves13
dnieves13 dnieves13
  • 12-05-2021
It’ll be 140, because that’s how much they cost
Answer Link

Otras preguntas

What is the product of 4.10*^10 and 0.25*10^-6
a natural flow of water from underground to the surface is a/an
Explain how mass and energy are conserved when water evaporates.
How are the GCF and the LCM alike?
1/3h-4(2/3h-3)=2/3h-6
How did the ku klux klan respond to this fear
Identify g-h=8 as an expression or an equation
2(m+1)-n^3;m=-2, n=3. cluless!!! please help!!!
do you think it would take more force to transport five blocks in the sled or in the wagon?
Which issue did the Emancipation Proclamation bring to the forefront during the Civil War? giving women equal rights as men keeping the Union together freeing A