sophianinja sophianinja
  • 12-05-2021
  • Mathematics
contestada

A 6-pack of light bulbs costs $7.38. What is the unit price?

Relax

Respuesta :

bbrodyslayer24
bbrodyslayer24 bbrodyslayer24
  • 12-05-2021

Answer:

ever beer cost 1.38 so that is it

Answer Link

Otras preguntas

-2/3w=60 what would w be find the missing variable
I need a hook on why phones should be allowed in classrooms
how many years does it take to be a cosmetologist
Which figure is a counterexample to the following statement? A quadrilateral with one pair of parallel sides is a parallelogram. A. A right triangle has perpend
A plumber has a 50-foot piece of PVC pipe. how many 9/5-foot pieces can be cut from the 50-foot piece
Which of these sentences is correctly punctuated? Fresh bread from the oven, my mouth starts to drool at the thought!
I was in the National Forest with my camera. The day was crisp, and the leaves were turning gold and red. When I spotted the white-tailed buck, I froze. He wasn
solve 3x-2y=20 for y
how do living things respond to their environment ? Provide 2 examples.
A car traveling south is 200 kilometers from its starting point after 2 hours. What is the average velocity of the car? A. 100 kilometers/hour south B. 200 kilo