Mikaylacurdy
Mikaylacurdy Mikaylacurdy
  • 12-05-2021
  • Mathematics
contestada

Grocery Mart has cookies on sale for $3 for 12 cookies. Food Shoppe has cookies on sale for $5.70 for 19 cookies. Which store has a better deal on cookies. Write the cheaper cost per cookie in dollars. ($_.__)

Relax

Respuesta :

oliviawright082407 oliviawright082407
  • 12-05-2021

Answer:

5.70 for 19

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is 41 out of 51 as a percent?
Sarah paid a food bill of 13.74 with a $20 bill how many change was she owed
How did henry the navigator improve his society?
In Martha's class 5/8 of the students walk to school and 1/8 of the students ride the bus. Martha added the fractions and found the sum was 1/8 .Which statement
Which of the following is a solution of x2 + 2x = −2? (1 point) x = 4 − 3i x = −4 + 3i x = −1 + i x = 1 − i
12/4 irrational or rational number
Which equation matches the statement the sum of -4x and 2 is 9?
How is the Supreme Court equal to the other branches of government
What does 9740399 round to by the nearest hundred thousand?
Which of the is not one of the theme of the call of the wild a. love is blind b. only the strongest survive d.primitive instincts rise to the surface?