cadenceee13 cadenceee13
  • 12-05-2021
  • Mathematics
contestada

giving 15 points cause i rlly need help
Bob had 1/3 of a pizza left over. He ate 2/3 of the leftovers for lunch. How much
pizza did he eat for lunch

Relax

Respuesta :

plaguewind
plaguewind plaguewind
  • 12-05-2021
2/9 of the pizza C: if bob has 1/3 of the pizza left and he eats 2/3, then you take 2/3 of 1/3, so you multiply.
Answer Link

Otras preguntas

What is 12% of 85 im having a hard time with this question
A process with less than 100% efficiency is?
Hot dogs come in packages of 6. Hot dog buns come in packages of 8. Antonio will buy the same number of hot dogs as hot dog buns. How many hot dogs could he buy
What is the answer for this equation? -6x = -36
You are standing 100 Meters away from your car when an alligator appears 20meters away from you on the opposite side and you start to run with a speed of 5m/s w
Marco paid $36.89 for 8.6 gallons of gas.  What is the price per gallon?
Marco paid $36.89 for 8.6 gallons of gas.  What is the price per gallon?
You are standing 100 Meters away from your car when an alligator appears 20meters away from you on the opposite side and you start to run with a speed of 5m/s w
Why is american dream is not worth pursuing ?
Marco paid $36.89 for 8.6 gallons of gas.  What is the price per gallon?