Sketch pad and six pencils is $22.53. Sketch pad cost $9.99. Each pencil cost the same amount. How much does each pencil cost? Show your work.

Relax

Respuesta :

Answer:

22.53-9.99=12.54

12.54 divided by 6 = 2.09

Each pencil costs $2.09