ndeyeawasylla ndeyeawasylla
  • 15-04-2021
  • Mathematics
contestada

If the cost of production is 20 per 17 inches ^2. why does the dough cost $2 and not say
$27 ($2*7') ?

Relax

Respuesta :

shapra834 shapra834
  • 16-04-2021

Answer:

111.32 Answer =)

1Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is Robert F. Kennedy`s main purpose in his speech about Martin Luther King`s assassination?
What is the capital of wales?
Find the new price: Wholesale price: $5 Markup percent: 125% can you please tell me how you found it so I can work on my other questions
30 girls and boys have planned for a picnic. there is a ratio of 3 girls to 7 boys how many boys are there?
What is the capital of wales?
Which structural adaptation would help a plant survive better in a shady environment? A. thorns B. small leaves C. large leaves D. brightly colored flowers
What is the main intermolecular force in H2CO?(dipole dipole, hydrogen bond, London dispersion,polar/nonpolar)
what is the formula to find the depth of a cube
the surface area of a right triangular prism is 228 square inches. The base is a right triangle with a base height of 6 inches and a base length of 8 inches. Th
How do you write down 6.24 divided by 2.4 showing work?