jadamariah218 jadamariah218
  • 15-04-2021
  • Mathematics
contestada

If 15 ounces of candy cost $3.75, what is the unit price per ounce?

Relax

Respuesta :

kylaswift0
kylaswift0 kylaswift0
  • 15-04-2021

Answer:

$0.25

Step-by-step explanation:

3.75/15 = 0.25

Answer Link
slstratman1
slstratman1 slstratman1
  • 15-04-2021

Answer:

0.25

Step-by-step explanation:

3.75 divided by 15= 0.25

Answer Link

Otras preguntas

What is the volume of the prism? Your answer must be a mixed number.
which of these is a contorallable risk factor for desies.
please help me figure this out for me!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
DUE TODAY HELPwhich shows this inequality graphed on a number line? -2x + 3 < 5ABCD
find the geometric mean of 9 and 11.
Which statement about the five ballerinas from Oklahoma is true
solve the system of equation below 4x-2y=16. -2y +4x=8​
This is when use pieces of information on a subject to base your opinion or make to your decision
Help me knowwwwwwwwww
If you vertically stretch the exponential function, f(x)=2^x, by a factor of 4, what is the equation of the new function?