bxbysnowy bxbysnowy
  • 14-04-2021
  • Mathematics
contestada

A store sells avocado for $2.80 per pound. What is the cost of a 2 1 pounds of avocado?
4

Relax

Respuesta :

06gavin2133 06gavin2133
  • 14-04-2021
$58.80 you need to multiply 2.80 x 21 to get your answer
Answer Link

Otras preguntas

help pleaseeeeeeeeee​
Evaluate the expression for the given value of the variable. (5+k) / K if k = 5 11 2 6 5
How does Egeus react to finding the young lovers?
What was the effect of ancient sparta supporting arts and education
Theme- Implicit Theme- Explicit Theme- End Rhyme- Internal Rhyme- Symbolism- Misplaced Modifier- Stage Directions- Dialogue-
Which object has the most kinetic energy? O A. A motorcycle traveling 26 km/h O B. A car traveling 25 km/h OC C. A dump truck waiting at a stoplight D. A bicycl
Salut Paulinal Nous voici au Sénégal apres un voyage sans histoires. Il fait très chaud. Tous les matins nous allons à la plage. Nous inaus amusans bion! Bons b
Find the adverb in the sentence below. The snake crawled silently through the grass. O grass o through O crawled o The O silently O snake
Describe a time when you used Responsibility
Please help answer the questions below, it timed and please no links. will give brain list.