If 8 containers of yogurt cost $6.80, how many containers of yogurt can you purchase
with $11.05?
You can purchase
containers ? yogurt with $11.05.

Relax

Respuesta :

Answer:

The answer is 13 containers of yogurt.

Step-by-step explanation:

$0.85 = 1 container of yogurt so if you multiply 0.85 * 13 you will have your answer. I know this isn't too good of an explanation but trust me.