rosslandzoe
rosslandzoe rosslandzoe
  • 13-04-2021
  • Mathematics
contestada

20 apples cost R12.What will 16 of the apples cost?​

Relax

Respuesta :

dineolebese92
dineolebese92 dineolebese92
  • 14-04-2021

Answer:

192

Step-by-step explanation:

you take 12 and multiple it by 16:

R12×16=R192

Answer Link

Otras preguntas

Problem: In this project, you are asked to construct a cooler. A plastic bottle containing around 350 mL of hot water at around 95°C will be provided. You shoul
What is decorator and how to use it wit Python programming language?
A video game company is designing a game based on professional race cars. Professional race cars have a length of 570 cm and a width of 180 cm. The company wa
modern economic growth has caused?.​
The probability that a college student uses Twitter for social networking is 0.92 if 9 students are chosen at random use the binomial probability formula to fin
Utilitarianism is an egoistic moral theory True or False?
What is 3(5x-80)^3 = 3x -20
Radius of a circle measures 5 yards what is the circumference
what is the diameter of 10 inches​
Determine if the equations are perpendicular 3/125x-y/5=1 25/3x-y+1=0