luisjimenez3654
luisjimenez3654 luisjimenez3654
  • 13-04-2021
  • Mathematics
contestada

If oranges are on sale for $7.27 for 5 lbs, how much would it cost you to buy 2 lbs of
oranges?

Relax

Respuesta :

25nstallings 25nstallings
  • 13-04-2021
$2:91 cents that’s how much it would cost
Answer Link

Otras preguntas

The kidney is an organ that collects and water and excess water from the blood and sends them to the bladder where they are stored before being removed from the
a chemical reaction produces 5.6l of nitrous oxide gas what is the mass of the gas produced
What inference can you make about the effect of tides on health in Jamestown
37.Where is the incenter of any given triangle ? 38. Which of the following describes a median of a triangle ?
in which major Colin of city did the second continental Congress meet
What are the dangers of adult alcohol use? What are the dangers for teens?
What he the main difference between federal and confederal systems of government?
Please help, 5 Points! Hurry!
solve this equation 6=12m
When you "Rate," or analyze, the consequences of your decisions, HELP can assist you with which of the following? A. identifying what is most important B. evalu