Briannavaldez671 Briannavaldez671
  • 15-03-2021
  • Mathematics
contestada

find the unit price if a dozen apples cost $4.80​

Relax

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 15-03-2021

Answer:

0.40 cens

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

explain 3 law electrostatics
A plane takes 8 hours less to travel 960km than a car. If a plane travels 3 times as fast as the car, what is the speed of the plane and the car
Calculate the number of CO2 molecules in 0.0334 molmol of CO2.Express your answer using three significant figures.​
when you are writing letter to your headmaster is two address or one address. ​
Find the product of −1 and −3
The " contests " held as part of the early Greek dramatic festivals consisted of playwrights each writing A. three tragedies and one comedy B. two tragedies and
World War I was alsoknown as thewar​
This is the set of all points on one side of a line in the coordinate plane. It can be described as the solution set for a linear inequality in two variables.
Aggregate demand increases if the exchange rateor foreign incomeolO A. decreases, increasesB. decreases, decreaseso C. increases, decreases( D. increases increa
please help will mark brainly