DizzyImDizzy
DizzyImDizzy DizzyImDizzy
  • 15-03-2021
  • Mathematics
contestada

( Someone Help Please )

Calvin bought gas for his car.

gas cost $3.25 per gallon
Calvin bought 14.2 gallons.
What was the total cost for Calvin's gas?

Express the answer as dollars.cents.
Example: 15.65 (Not the answer, just example)

Relax

Respuesta :

ThanThanatosHadez
ThanThanatosHadez ThanThanatosHadez
  • 15-03-2021

Answer:

$46.14

Step-by-step explanation:

Just multiply $3.25 and 14.2.

Answer Link

Otras preguntas

how many cookies will tony have if he bakes 5 more batches?
choose the answer that best represents the situation described below. casey is taking pictures outdoors. she knows that the later in the afternoon she takes a p
which structure is specific to eukaryotic cells? a) dna b) nucleus c) cell membrane d) cytoplasm
Why is competition limited in an oligopoly?
The steps in the process of stereotype formation and maintenance in order are:
what was the reason for hamilton / burr duel?
How many feet are in 3.2 km, given that 1 mile = 1.609 km and 1 mile = 5,280 feet?
An immigrant can become a US citizen through a process called
Simplify 7n - 2n 3p 2p.
Use the thesaurus entry for labyrinth to answer the question. labyrinth noun Definition: a place that has many confusing paths and passages; something that is e