joannleeolsen4213 joannleeolsen4213
  • 14-03-2021
  • Mathematics
contestada

Ms. Johnson bought two dozen cookies at $13.20 for her students. What is the cost for each cookie that is given to her students? *

Relax

Respuesta :

colesparks51
colesparks51 colesparks51
  • 14-03-2021
13.20 divided by 24.

That’s $.55 a cookie.
Answer Link

Otras preguntas

Ancient greece the area from which alexander the great came was
What is the speaker describing in the first stanza of "Sympathy"? * 1 point the outside world the bird rarely experiences. the outside world the bird is kept fr
—¿Cómo se llama, señor? —1. ________ Sr. Bhami. —Mucho gusto, señor Bhami. —El gusto 2. ________. 1. Tú eres 2. es encantado 1. Mi nombre es 2. es mío 1. Hol
Who was named the first governor of the District of Louisiana?
Why was the word renaissance used to describe this historical time?
Which type of bonds are formed in the synthesis of a protein's primary structure?
The primary purpose of a functional text is to _____. entertain persuade explain all of these
Multiplying fractions
If 4 pounds of meat serves 9 people, how many pounds will be needed to serve 30 people?
matters has 456:8 What s his rate