deadlight
deadlight deadlight
  • 12-03-2021
  • Mathematics
contestada

find the unit price per can if it costs three dollars for six cans of soda. Round to the nearest hundredth if necessary

Relax

Respuesta :

casasarely2026 casasarely2026
  • 12-03-2021

Answer: unit price: $.50

Step-by-step explanation: 3 ÷ 6= .50

Answer Link

Otras preguntas

The product of two consecutive odd integers is 77 more than twice the larger integer.find the integers.
The ratio of women to men in the theater was 5 to 4. If there are 1200 women, how many men were there?
how are continents and tectonic pates related
What's the scientific name of a flathead bullhead catfish?
The product of two consecutive odd integers is 77 more than twice the larger integer.find the integers.
compare the air pressure at the peak of Mt. Everest to the air pressure at sea level.
On a map what do black dots usually represent?
3n-5=-8(6+5n) SOLVE
The ratio of women to men in the theater was 5 to 4. If there are 1200 women, how many men were there?
The product of two consecutive odd integers is 77 more than twice the larger integer.find the integers.