896308 896308
  • 12-03-2021
  • Mathematics
contestada

if 8 apples cost 6$ how much does 1 apple cost

Relax

Respuesta :

27hlj00
27hlj00 27hlj00
  • 12-03-2021

Answer:

$0.75

Step-by-step explanation:

6 divided by 8

Answer Link
hdhshshshshps hdhshshshshps
  • 12-03-2021
$0.75 cuz i’m good at math
Answer Link

Otras preguntas

The State of New Mexico is shown in four different maps above - physical, political, highway, and relief. Which of the following statements is true about maps a
What was the result the Pequot War?
Simplify 5 + 20 - 4². O 21 09 O 17 O 441
Research suggests that laughter improves people’s emotional and physical well-being. Write a research-based essay to inform the reader about the positive effect
What should be used to prevent javascript from accessing a session id value?.
Algebra 2 pls help!!! why do you only reflect one “side” of a parabola when defining its inverse?
Math!! finding volume of prisms
The data table shows how the amplitude of a mechanical wave varies with the energy it carries. Analyze the data to identify the mathematical relationship betwee
helpp asapp please due soonn
PLEASE HELP ASAP WILL GIVE BRANLIEST TO CORRECT ANSWER!!What are some of the main ideas behind the Monroe Doctrine? Cite some examples from the article explaini