sameikabroderick5
sameikabroderick5 sameikabroderick5
  • 12-03-2021
  • Mathematics
contestada

Mrs. Ruderman pays $30.45 for 10.5 gallons of gas. What is the cost per gallon?

Relax

Respuesta :

MeOrYes
MeOrYes MeOrYes
  • 12-03-2021

Answer:

2.9 per gallon

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A sample of nitrogen gas, occupies a volume of 400ml at 2 atm pressure. What pressure must be applied to compare the gas to a volume of 200ml at constant temper
Why was NASA created? to produce more scientists and teachers of science to prevent other countries from using nuclear weapons to coordinate the space-related e
Algebraically solve the system of equations shown below. Note that you can use either factoring or the quadratic formula to find the X – coordinates, but the qu
How do you know a graph represents a function?
the coordinates of a square ar 1,8 7,8 7,2 ?,?
How can I rename 5,400 as hundreds. Include a quick picture
Linda is planting pink tulips in a rectangular flower bed that is 2 feet longer than it is wide. She plans to surround the tulips with a border of daffodils tha
What key has f# , c# and g# :)
Why was NASA created? to produce more scientists and teachers of science to prevent other countries from using nuclear weapons to coordinate the space-related e
the coordinates of a square ar 1,8 7,8 7,2 ?,?