dianahernandez11 dianahernandez11
  • 12-03-2021
  • Mathematics
contestada

Tina pays $38.50 for 14 boxes of Girl scout cookies. What is the unit price?​

Relax

Respuesta :

freyajjardine
freyajjardine freyajjardine
  • 12-03-2021

Answer:

$2:75 per box

Step-by-step explanation:

dived that by whatever the amount of cookies per box if you want price per cookie

Answer Link

Otras preguntas

early roman temples followed the floor plans from which civilization? egyptian etruscan babylonian greek
How much would $200 invested at 6% interest compounded annually be worth after 6 years? Round your answer to the nearest cent.
Calculate the coulombic force (in Newtons) felt by an electron and a proton separated by a distance of 1 angstrom. An angstrom is 10−10 meters.
Which of the following groups helped to bring settlers to New Netherland in the 1600s?
The login lemons people sells 4 gallon jug Of lemons for 24$ 8pack 1quart of bottles which company has a higher into Price
7) find an equivalent function to f(x) = 5(3)^3x. f(x) = 125x(27)^x f(x) = 152^x f(x) = 5(27)^x f(x) = 135^x
Which of the following represent human systems?
how do you know if there are any roots in an equation
by 1775, the attitudes of america's colonial rebels had shirfted from
what does prehistory mean