smithjl2
smithjl2 smithjl2
  • 11-03-2021
  • Mathematics
contestada

A 2.6 L container of juice costs $3.00. How much are you paying for 1 L?

Relax

Respuesta :

JourneyM31 JourneyM31
  • 11-03-2021
You are paying approximately 1.15 dollars
Answer Link

Otras preguntas

I really need help with this one​
List three positive developments in African society in recent years.
Read this excerpt from Robert Browning's "My Last Duchess." "She thanked men-good! But thanked/Somehow-I know not how as if she ranked/My gift of a nine-hundred
Estimates show that the total energy output of the sun is 5 × 1026 j/s. what is the corresponding loss in kg/s of the sun?
F(x)=3.7-2x g(x)=0.25x-5 what is f(x) +g(x)
according to Erikson's theory, which stage of social development is related to adulthood​
How many members are on the Federal Reserve board of governors?
Helllllllppppppp mathhhhh
You have been asked to select a marble from a bag that contains 3 blue marbles and 4 red marbles and flip a coin for heads or tails.How many possible outcomes
How did the Great Depression shape American history?