Seudónimo
Seudónimo
14-11-2016
Mathematics
contestada
HELP ME PLZ THIS IS HARD FOR MEEEEE thx!!!
Respuesta :
hannahh2915
hannahh2915
14-11-2016
It would cost $10.50 for 4 hours. $5.50= 2 hours and $2.50= per hour after two so 5.50+2.50+2.50 = $10.50
Answer Link
Аноним
Аноним
15-11-2016
$5.50 per hour x 2 hours + $2.50 per hours x 2hours
So the answer is $16
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 85+ )
Otras preguntas
Tina has 32 marbles.Rick has1/2 the marbles that Tina has..how many marbles do Tina and rick have together
5n + 34 = -2(1 - 7n) what is the solution to this question
How realistic was Woodrow Wilson’s agenda for peace following World War I? In your analysis, consider the main provisions of the Fourteen points, the mood of bo
To force the military of one country to work for the military of an opposing country
Translate the sentence into an equation. Four times the difference of a number and 5 is 24. A. 4 • (c – 5) = 24 B. 4c – 5 = 24 C. c – 4 • 5 = 24 D. 5 •
Which literary device is employed in the following sentence from Herman Melville’s short story "Bartleby, the Scrivener"? And here Bartleby makes his home, sole
A molecule is the smallest unit of a substance that retains the
If two forces are in the same direction then do they cancel each other out
Two expression where the solution is 30
Iran has been isolated from the rest of the world by its _____. language and history radical leadership geographic location