Miraculoussoul
Miraculoussoul
13-11-2016
Mathematics
contestada
does anyone understand this?
Respuesta :
Hi4801824552
Hi4801824552
13-11-2016
Maybe, I don't know if I fully understand. I think it's $3! Sorry If i'm wrong, Miraculoussoul!
Answer Link
austinbaird
austinbaird
13-11-2016
so there is a straight line, so at 1 slice it costs $10 and at 5 slices it is $20
so y/x is $10/5 = $2 increase for every slice
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 22+ )
Otras preguntas
Mixing 4 ml of red paint and 15 ml yellow paint makes orange paint. How much red would be needed if you use 100 ml of yellow paint? Please show work
The primary metallic element that's added to steel to make stainless steel is?
Why aren't the heads in Mount Rushmore placed in the order of the men's presidencies?Pick the following answers:a. Each head was placed where the rock could be
A beetle has been walking down a sidewalk. He started at 3:15 in the afternoon, and by 3:20 he had made it 4 meters. What is the beetles speed in m/s?
anyone helppp meee please ....
what so you think was the most important skill developed by hunter-gatherers? Explain your answer.
How do I list these 68.51, 68.15, 68.051, 68.501 in to ascending order (All values are in meters) plz help! :(
The flu can be treated or prevented by all of the following except . a. antibiotics b. antiviral drugs c. avoiding contact with people who already have the f
Predict what might happen if a cell lost its ability to perform cellular respiration
The cube quotient of 24 and 6? plzz help