QueenDee3 QueenDee3
  • 11-11-2016
  • Mathematics
contestada

A box of 12 Popsicles costs $4.44 what is the Popsicles unit rate

Relax

Respuesta :

sneumann15 sneumann15
  • 11-11-2016
the unit rate would be $0.37
Answer Link
Аноним Аноним
  • 11-11-2016
The unit rate is 37 cents per popsicle.
Answer Link

Otras preguntas

Is the following relation a function
Carbon dioxide is returned to the atmosphere when
During mRNA processing, what is put on the 3' end of a primary mRNA transcript? a. a poly-A tail b. a cap c. an exon d. an intron
Using Punctuation Warm-Up Active 6 Punctuation and Meaning The sentence below uses no internal punctuation which interpretation best reflects your understanding
To compare the ages of rock layers to each other, scientists can use an easily identifiable and widely distributed fossil called A carbon fossil A radioa
What is the equation of a line that contains the point (4, 0) and is parallel to x + y = 2?
The time factor for a doubly drained clay layer undergoingconsolidation is 0.2 a. What is the degree of consolidation (Uz) at z/H=0.25, 0.5,and 0.75 b. If the f
Convert the velocity of a mower v = 7,943 cm/min to inches/s.
solve the equation. 2x-3+4x=21​
If the distance between two charge particles is increased by four, the force will decrease by a factor of