QueenDee3 QueenDee3
  • 11-11-2016
  • Mathematics
contestada

A box of 12 Popsicles costs $4.44 what is the Popsicles unit rate

Relax

Respuesta :

sneumann15 sneumann15
  • 11-11-2016
Unit rate equals $0.37
Answer Link
keebz216 keebz216
  • 11-11-2016
The Popsicle unit rate is $0.37/ Popsicle
Answer Link

Otras preguntas

The cost of a certain brand of camera has been increasing at 8% per year. If a camera now costs $150, what is the cost?
What two numbers multiply to get 120 and add or subtract to get negative 22?
what is the difference between whitecap and swell
What was the purpose of the Titanic's inner hull?
A pendulum has a period of 0.3 second. What is its frequency?
A container is shaped like a rectangular solid with sides of 3 inches, 3 inches, and 11 inches. What is its approximate capacity, if 1 gallon equals 231 cubic
How do mosses adapt to the temperate deciduous forests?
If you place one staple on an electronic balance, the balance still reads 0.0 grams. However, if you place 210 staples on the balance, it reads 6.80 grams. What
What did Darwin notice about life on the Galápagos Islands?
A cart travels down a ramp at an average speed of 5.00 centimeters/second. What is the speed of the cart in miles/hour?