vsco12345 vsco12345
  • 16-02-2021
  • Mathematics
contestada

Find the unit price: Martin paid $10.80 for a bouquet of a dozen flowers

Relax

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 16-02-2021

Answer:

the answer is $0.60. i hope this helps u ima srry if it dont help

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A bakery has the following pricing for large orders of cupcakes. The first 100 cupcakes of any order cost $2.00 each. If they order between 100 and 250 cupcakes
decribe life for african americans during the jim crow era
What is 175-35-85+250
Type the correct answer in the box. Use numerals instead of words. If necessary, use / for the fraction bar. The table shows a proportional relationship between
what is molybdenumn charge
Use the explicit formula an = a1 + (n - 1). d to find the 150th term of the sequence below. 19, 25, 31, 37, 43, ...
PLEASE HELP ASAP Picture 1. (The one that says carbon) a. 8 and 3 b. 4 and 2 and 7 c. 1 and 6 d. 5
What is the mean of the numbers 80%, 92%, 91%, 75%, 89%, 84%, 0%, and 85%
What words would you choose to describe your day? What information and evidence can you recall that could inspire your word choice?
Interpersonal communication that changes your attitude, value, or belief is said to have a(n) ___effect. behavioral cultural cognitive affective