maevadubuche maevadubuche
  • 16-02-2021
  • Mathematics
contestada

A 10 lb. bag of cherries costs $35.50.
Find the unit rate

Relax

Respuesta :

ehwa23
ehwa23 ehwa23
  • 16-02-2021

Answer:

1 lb. bag of cherries costs $3.55

Answer Link

Otras preguntas

Determine whether the polynomial is a difference of squares and if it is, factor it.y2 − 25A. Is not a difference of squaresB. Is a difference of squares: (y −
How were the greeks able to defeat the persian fleet even though they were outnumbered?
he first five terms in the arithmetic sequence an = 8n, starting with n = 1.
If 125% of a number is 425, what is 65% of the number? Can anyone explain this one?
Angle 1 and angle 2 are a linear pair. Measure of angle 1 = x-36, and measure of angle 2 = x+84. Find the measure of each angle.
Convert the credit card rate to the APR.  Oregon 2/14% per month.
SOLVING SYSTEMS OF EQUASIONS BY ELIMINATION. -4x-2y=-12 4x+8y=-24
which geographic factor was most significant in helping the soviet union withstand German attacks in world war II
How do you find perimeter
From the book Fahrenheit 451, What is the cliffhanger from part 2, The Sieve and the Sand??