aydansavery
aydansavery aydansavery
  • 16-02-2021
  • Mathematics
contestada

If you can buy 4 containers of pudding for $4.20 how much can you buy for $9.45 math problem

Relax

Respuesta :

raderthanu
raderthanu raderthanu
  • 16-02-2021

Answer:

9

Step-by-step explanation:

4.20 / 4 = 1.05

105 x 9 = 9.45

Answer Link

Otras preguntas

About 97% of Earth's water is _____. underground saltwater freshwater frozen solid
All of the following are individual rights specifically stated in the Declaration of Independence EXCEPT: a. life c. liberty b. property d. the pursuit of happi
Flatworms can be cut in half, creating two new individuals, by _____. binary fission multiple fission fragmentation budding
Divide. Round to the nearest tenth? 2.1/1.488
Cementation involves the growing together of grains in contact with each other. a. True b. False
What was the demesne?
Which characteristic is used to identify minerals? a. volume b. location c. luster d. taste
how are traditional ancient epics written
Which area in the United States has the highest average number of thunderstorms per year? A. Southwestern B. Mid-Atlantic C. Northwestern D.
The scale drawing of a poster design has the dimensions of 15 cm by 20 cm. The dimensions of the actual poster will be 60 cm by 80 cm. What is the scale of the