anaxxmartinez anaxxmartinez
  • 16-02-2021
  • Mathematics
contestada

Calculate the unit price of the following item:
Chocolate chip cookies cost $2.79 per package and
there are 30 cookies inside. What is the price per
cookie? *

Relax

Respuesta :

Zaniyajackson20
Zaniyajackson20 Zaniyajackson20
  • 16-02-2021
10 lol that’s the answer.
Answer Link

Otras preguntas

I’m actually serious I really need this done just please answer this question and that’s all thanks
how does wheeler feel about jim smiley ​
Drag the labels to the correct location on the image. Each label can be used more than once. Identify what happens to light in this model of the greenhouse effe
how did Anne frank die?
Factor by grouping: x^3 + 3x^2 - 25x -75 Which of the following is one of the factors?
There are 12 inches in 1 foot. Convert 3 feet to inches. A) 4 inches B) 9 inches C) 12 inches D) 36 inches
help with this please ​
What did Israel agree to during the Oslo Peace Accords? to return Egyptian territory in the Sinai Peninsula to have a ceasefire and end military action against
What is the slope? (1,4) (3,2)
which of the following perpormance enhancers contains large amounts of caffeine